Koko Suomi Maalaamaan !


Jos olet kiinnostunut ideoimaan tai järjestämään maalaustapahtumaa omalla paikkakunnallasi, voit ottaa yhteyttä TÄSTÄ tai maalaustyöryhmän jäseniin ja Suomen Akvarellitaiteen yhdistyksen paikallisiin yhdyshenkilöihin. Autamme tiedotuksessa ja ideoinnissa. Suomi 100 organisaatio auttaa meitä kaikkia. Keräämme tiedot kaikista paikallisista tapahtumista ja järjestäjistä verkkosivuillemme ja kerromme Facebookissa ja Instagramissa.


Marjatta Kantola (liisamarjatta.kantola@gmail.com)/ p. 050 3611939. Helsinki ja koko maa

Benita Suomi (benita .suomi@icon.fi.) Helsinki ja koko maa

Anja Tyrväinen (anjatyr@gmail.com) Helsinki, Järvenpää, koko maa

Camilla Ramstedt (camilla.ramstedt@hotmail.com) / p. 050-3001223, Helsinki

Jaana Kokko-Alakärppä (info@artfermaatti.fi), Pohjoinen Suomi, Oulu

Riitta Halttunen- Sommardahl (riitta.halttunen-sommardahl@elisanet.fi.) Uusimaan

Kirsi-Marja Myöhänen (kirsi-marja@myohanen.net), Savo, Itä-Suomi, Kuopio

Kerstin Sunabacka (kerstin_sunabacka@hotmail.com) Pohjanmaa, Pietarsaari

Anu Ahonen (anu.ahonen@iki.fi), Itä-Suomi, Etelä-Savo, Mikkeli, Juva

Kaija-Leena Hänninen, Itä-Suomi, Savonlinna

Sirkkaliisa Virtanen (sirkkaliisa.virtanen@tampere.fi), Pirkanmaa,Tampere

Masa Karhula (masa.karhula@kettukarhuhirvi.fi), Kymenlaakso, Loviisa

Kristiina Juvas (kristiina.juvas@gmail.com), 0405786284 Lounais-Suomi, Parainen