Yhteystiedot


Suuri Maalaustapahtuma

Organisoija
Suomen Akvarellitaiteen yhdistys ry, SAy
PL 158
00101 HELSINKI



Tapahtumatoimikunnan puheenjohtaja
Jaana Kangas
janna.kangas@gmail.com



Tapahtumailmoitukset, ongelmatilanteet
Piela Auvinen, tiedottaja/graafikko/some
maalaustapahtuma@gmail.com


Muu Suomi, yhteyshenkilöt

Pohjoinen Suomi, Tornio:

Tarja Hooli, tarja.hooli@tornio.fi
Pohjoinen Suomi, Oulu:

Jaana Kokko-Alakärppä, info@artfermaatti.fi
Savo, Itä-Suomi, Kuopio:
Kirsi-Marja Myöhänen, kirsi-marja@myohanen.net
Pohjanmaa, Pietarsaari:
Kerstin Sunabacka, kerstin_sunabacka@hotmail.com
Itä-Suomi, Etelä-Savo, Mikkeli, Juva:
Anu Ahonen, anu.ahonen@iki.fi
Pirkanmaa,Tampere:
Sirkkaliisa Virtanen, sirkkaliisa.virtanen@tampere.fi
Kymenlaakso, Loviisa:
Masa Karhula, masa.karhula@kettukarhuhirvi.fi
Lounais-Suomi, Turku:
Minna Sartes, minna.sartes@turku.fi
Uusimaa, Helsinki:
Riitta Halttunen-Sommardahl, riitta.halttunen-sommardahl@elisanet.fi

Suuren Maalaustapahtuman ulkoasu on muunnelma graafikko Manu Mecklinin SAy:lle suunnittelemasta värimaailma-akvarellista.